Bachovy kapky a často kladené dotazy

Na jakém principu květové esence fungují?

Jde vlastně o systém léčby založený na energetickém působení volně rostoucích rostlin, který uchovává jejich léčivou energii. Nicméně například na rozdíl od tradičního bylinkářství nepracují květové esence s účinnou látkou rostlin, ale s jejich energií a životní sílou. Jsou proto zcela bezpečné a bez jakýchkoli vedlejších účinků. Ostatně jsou tvořené pouze tou kterou konkrétní rostlinou a konzervované alkoholem nebo glycerinem s přídavkem pramenité nebo alkalické vody.

Co vás zajímá o Bachových kapkách ? A není to jen placebo?

Řada lidí se stále domnívá, že Bachovy kapky jsou vlastně pouhá voda, která funguje na principu placeba. To by ovšem bylo teoreticky možné pouze v případě léčby dospělých. Nicméně esence pomáhají i dětem nebo zvířatům, u nichž je vědomé ovlivňování nebo efekt placeba absolutně vyloučen. Navíc Bachovy kapky účinkují i u lidí, kteří o jejich účinnosti nejsou přesvědčeni. Jejich léčebný efekt je zkrátka nepopiratelný.

Podle čeho esence vybírat?

Je poměrně běžné, že má člověk pocit, že potřebuje téměř každou esenci a není si jistý, kterou z nich vybrat. Vyhraďte si tedy čas sami pro sebe a upřímně se zamyslete nad svými pocity, nad tím, co vás trápí a co byste chtěli změnit. Své problémy také seřaďte podle priorit od nejzávažnějších k tě méně podstatným. Důležité je vybírat esence nikoli podle diagnózy, ale podle svých aktuálních pocitů.

Jak dlouho trvá, než květové esence začnou účinkovat?

To je velmi těžké říci, jelikož záleží především na tom, s jak závažným zdravotním problémem se potýkáte. Podstatné je také osobnost léčeného člověka, protože například děti a zvířata reagují obvykle rychleji než dospělí. Doba, za kterou se projeví účinek esencí, je tedy hodně individuální, ale obecně lze říci, že zlepšení by se mělo dostavit za tři až šest týdnů. Je však samozřejmě důležité, abyste esence užívali podle návodu, tedy minimálně 4x4 kapky.

Co děti a těhotné ženy? Mohou i ony užívat Bachovy květové esence?

Nemusíte mít vůbec strach. Květové esence jsou zcela bezpečné i pro malé děti pro těhotné i kojící ženy. Doporučené užívání pro děti je od 3 let věku. Nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků, lze je kombinovat i s jinou léčbou, nehrozí předávkování, ani vytvoření závislosti.

Ale květové esence obsahují i alkohol, a ten by děti rozhodně neměly…

Je sice pravda, že některé esence obsahují alkohol, ale při užívání čtyř kapiček čtyřikrát denně (což je obvyklé dávkování pro děti), jde o nepatrné množství, které je pro děti naprosto bezpečné. Nicméně v nabídce máme i esence bez obsahu alkoholu, které jsou určené přímo pro děti. Vyrábíme přímo Krizové kapky pro děti ve 4 různých příchutích / citron, malina, jahoda, pomeranč /, které jsou konzervovány glycerinem a neobsahují alkohol.

Z jaké vody jsou směsi míchány?

Voda je velmi důležitou součástí Bachových květových esencí a pokud mají mít směsi odpovídající kvalitu, není samozřejmě možné používat klasickou kohoutkovou vodu, která obsahuje například chlor nebo stopové množství hormonů. K výrobě směsí proto používáme alkalickou vodu neboli zásaditou, která má Ph v rozmezí od 7 do 14.

Alkalická voda je z hlediska složení blízká vnitřním tekutinám našeho těla: lymfa, krev, mezibuněčné tekutiny. Znamená to, že takovou vodu víme přirozeně lépe absorbovat. Alkalická voda prokazatelně zlepšuje zdravotní stav organismu: revitalizuje ho, posiluje, regeneruje buňky, zpomaluje procesy stárnutí, léčí rány, ekzémy, reguluje hladinu vápníku v krvi, má antioxidační a detoxikační účinky.

Jakou mají esence trvanlivost?

Na lahvičkách je uvedena expirační lhůta esencí, která je obvykle osm týdnů. Bachovy květové esence vyrábíme v den expedice jsou tedy absolutně čerstvé. Do rukou se vám tedy dostanou čerstvě namíchané kapky na míru. Nehygienické zacházení může trvanlivost kapek výrazně zkrátit.

A jak je to s trvanlivostí směsí namíchaných z esencí?

Trvanlivost směsí se obvykle pohybuje mezi osmi týdny. Je však potřeba uvědomit si, že trvanlivost je výrazně ovlivněna tím, jak se směsí zacházíte. Trvanlivost zkracuje například nevhodné skladování (na přímém slunci nebo v horku. Prosíme tedy, skladujte esence v lednici. Stejně tak nepříznivě působí, pokud je kontaminováno kapátko, k čemuž může dojít například jeho odložením mimo lahvičku nebo dotykem se sliznicí v žádném případě tedy kapátko nenechat hlavně děti olizovat. Proto je potřeba směs před každým použitím vizuálně zkontrolovat. Při správném skladování a manipulaci lze expirační dobu lze prodloužit až na 6 měsíců.