Prokletí před menstruací ( PMS )

S premenstruačním syndromem má zkušenost naprostá většina žen. Víte, proč tomu tak je, jak ho poznáte a jak ho zkrotit?

 

Důvěrně to zná každá žena. Týden nebo dva předtím, než se dostaví očekávaná menstruace jste podrážděná, náladová, trpíte bolestí hlavy, trápí vás nafouklé břicho a oteklé nohy, do kterých můžete dostávat dokonce i křeče. Aby toho nebylo málo, ničí vás únava a přidat se může i plynatost. Máte zvýšenou chuť k jídlu, v důsledku čehož u vás dojde i ke zvýšení hmotnosti. Tlak v podbřišku, zhoršení stavu pleti a bolesti prsou už celou tu „optimistickou“ situace jen doplňují.

 

Zní vám to povědomě? Řeč je o premenstruačním syndromu, tedy PMS. Ten se dostavuje po ovulaci a je způsoben dramatickým poklesem hladiny estrogenu a progesteronu. Proto také obvykle odeznívá až těsně před menstruací, kdy se hladina hormonů zase vrátí do normálu. Zatímco u některých žen jsou symptomy premenstruačního syndromu mírné, jiným PMS bez nadsázky ničí život.

 

premenstruacni_syndrom_kapky 

 

Podle lékařský statistik mají s premenstruačním syndromem zkušenost tři ze čtyř žen. Horší průběh má u těch žen, které mají vysokou hladinu stresu, mají v rodinné historii depresi, nebo samy někdy trpěly depresí nebo poporodní depresí. Navíc se symptomy PSM mohou zhoršovat věkem, zejména před menopauzou.

 

Metod, které vám od premenstruačního syndromu mohou ulevit, je hned několik. Ačkoli je pravděpodobné, že na pohyb nemáte myšlenky, pokud se přinutíte k fyzické aktivitě, zmírní se tím symptomy PMS, jako je například deprese, potíže s koncentrací, nebo únava. V tomto období si také dopřejte dostatek spánku (jeho nedostatek zhoršuje například náladovost, která je pro PMS charakteristická) a samozřejmostí by měl být zdravý jídelníček, v němž bude jen minimum kofeinu, soli a cukru.

 

Velkým pomocníkem v tomto náročném období jsou také PMS kapky. Bylinná lihová tinktura určená přímo pro potlačení symptomů premenstruačního syndromu. Kapky jsou namíchány v takovém poměru a kombinaci, aby uvolnily tělo a obnovily psychickou pohodu. Bylinný komplex uvolňuje při premenstruačních tenzích a doporučuje se jako zdroj fytoestrogenu při menopauze. Pro normální činnost urogenitálního aparátu. A to je něco, co oceníte nejen vy, ale i vaše okolí.

 

Po-Pá 8-16h +420 739 190 371

Propojte se s námi

Máte dotaz?

Zavolejte nám
739 190 371

Napište nám
info@bachovykapky.com

 

Vše o společnosti

Yutta s.r.o.

Seifertova 1757/1, Šlapanice 66451

IČ: 17485185

DIČ: Neplátce DPH

Spisová značka C 130312 vedená u Krajského soudu v Brně

Č. účtu: 8152727002/5500